KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Duża ilość pijanych rowerzystów

Dziesięciu nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali w miniony weekend krośnieńscy policjanci. Rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad 2,2 promila, a każdy z pozostałych przynajmniej promil.

REKLAMA


Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, za popełnienie którego niejednokrotnie traci się prawo jazdy. Niestety nie odstrasza to pijanych amatorów jazdy na dwóch kółkach.

Tylko w trzech ostatnich dniach, na terenie powiatu krośnieńskiego policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących jednośladami. Rekordzistą był 56-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka, który w czasie zatrzymania miał w wydychanym powietrzu ponad 2,2  promila alkoholu.

Niewiele mniej miał 23-latek, mając w wydychanym powietrzu 2 promile kierował rowerem po drogach gminy Krościenko Wyżne. Niestety zaliczył upadek i znalazł się w szpitalu. Po badaniu okazało się, że nie doznał większych obrażeń. Każdy z pozostałych zatrzymanych miał przynajmniej promil.

Przypominamy, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

 

KMP

  • autor: KMP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?