Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia z grudniową szarówką. Poniedziałek i wtorek pochmurne, ale ciepłe

Na początku tygodnia pozostaniemy pod wpływem niżu. Będzie pochmurno, ale jak na grudzień ciepło. Na początku tygodnia pozostaniemy pod wpływem niżu. Będzie pochmurno, ale jak na grudzień ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wraz z przejęciem władzy nad pogodą w Polsce przez rozległy układ niskiego ciśnienia skończył się chłód i mróz. Z pięciocentymetrowej pokrywy śnieżnej, którą obserwowaliśmy za oknami we wtorek rano, lada moment kompletnie nic nie zostanie, bowiem dodatnie temperatury panujące od soboty utrzymają się również w dniach kolejnych. Niedzielny spadek ciśnienia atmosferycznego o około 10 hektopaskali dobrze sugeruje dalsze oddziaływanie niżów na początku przyszłego tygodnia, będzie więc ciepło, pochmurno, a początkowo także wietrznie, z tym że we wtorek południowy wiatr zmieni kierunek na zachodni, przejściowo nawet na północno-zachodni. Nawet noce i poranki bez przymrozków, temperatura maksymalna zaś osiągać będzie 5°C, lokalnie 6°C, ale nie więcej. Będzie pochmurno, lecz deszcz tylko słaby i przelotny. Przed nami naturalny okres synoptyczny z typowo "atlantycką" pogodą, powrotu warunków zimowych na stałe póki co nie ma co wypatrywać.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (8/9 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Europy Północnej, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Szkocji nad Morze Północne. Z zachodu na wschód przemieści się ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, nad ranem słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, o średniej prędkości do 35 km/h, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, początkowo będzie spadać, potem zacznie się lekko wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (9 grudnia 2019) będziemy pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Danię. Z zachodu na wschód przewędruje kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, z upływem dnia szybko słabnący, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (9/10 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który znad Danii do rana przemieści się nad Bałtyk Południowo-Wschodni. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, w drugiej połowie nocy zacznie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (10 grudnia 2019) będziemy pod wpływem niżu, który znad Morza Bałtyckiego odejdzie do wieczora nad zachodnią Rosję. Od zachodu nasunie się front zokludowany, za którym pod koniec dnia napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj