Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Święta pochmurne i wilgotne, nie będzie nawet przymrozków. Przelotnie popada deszcz

Tegoroczne Boże Narodzenie będzie pochmurne i wilgotne. Temperatury dodatnie, w środę do 5°C, a w czwartek do 3°C. Tegoroczne Boże Narodzenie będzie pochmurne i wilgotne. Temperatury dodatnie, w środę do 5°C, a w czwartek do 3°C. Fot. KrosnoCity.pl

Choć w kalendarzu i w świątecznych reklamach zima, to za oknami temperatury bardziej charakterystyczne dla schyłku listopada, dodatkowo występują ciągłe, intensywne opady deszczu o natężeniu godnym aktywnego frontu atmosferycznego w środku lata. Święta nie przyniosą nagłej zmiany krajobrazów, utrzyma się wilgotna szaruga, na szczęście deszcz będzie już o wiele słabszy. Ciepło, nawet nocami i o porankach powyżej zera, temperatura maksymalna zaś dobijać ma do pięciu stopni Celsjusza w środę, czwartek nieco chłodniejszy. Zasnute grubymi chmurami niebo sprawi, że Boże Narodzenie 2019 roku odbierać będziemy jako wyjątkowo ciemne, nawet już z dnia na dzień coraz późniejsze zachody słońca nie poprawią tego wrażenia. Ciśnienie wzrośnie.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (24/25 grudnia 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu obejmującego przeważającą część Europy, za wyjątkiem Półwyspu Iberyjskiego. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (25 grudnia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się nad nami wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (25/26 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się front zokludowany. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (26 grudnia 2019) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj