Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poniedziałek mroźny, rano przejaśnienia. We wtorek po południu opady marznące i gołoledź

Początek tygodnia jeszcze mroźny. W sylwestrowe popołudnie szczególnie uważajmy na drogach, gdyż będzie ślisko! Początek tygodnia jeszcze mroźny. W sylwestrowe popołudnie szczególnie uważajmy na drogach, gdyż będzie ślisko! Fot. PixaBay

Jak w sobotę po północy ścisnął mróz, tak trzyma od tej pory nieprzerwanie. Nie jest on co prawda siarczysty, lecz w zupełności wystarcza do tego, aby niewielka pokrywa śnieżna, która utworzyła się w ten weekend, nie topniała, upiększając nam jeszcze do niedawna szaro-zielone krajobrazy. Noc z niedzieli na poniedziałek będzie najmroźniejsza w trakcie tego kilkudniowego epizodu zimowego, na skutek przejaśnień i słabnącego przejściowo wiatru termometry nad ranem wskażą lokalnie nawet -6°C. Rano ujrzymy trochę słońca, koło południa chmury frontu ciepłego je przesłonią, lecz noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się pogodna. Wzmagający się wiatr oraz ciągle spadające ciśnienie jednak trafnie sugerować będzie nasuwanie się kolejnego frontu atmosferycznego, tym razem chłodnego. Dotrze on do nas we wtorek po południu, przynosząc opady marznącego deszczu i mokrego śniegu. Uważajmy, gdyż w ich trakcie znacznemu pogorszeniu ulegną warunki drogowe - będzie ślisko!

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Austrii. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie duże, z przejaśnieniami nad ranem. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1039 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, potem jednak zacznie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (30 grudnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Norwegii, przez Szwecję, Finlandię i Rosję nad Morze Białe. Około południa nasunie się związany z nim ciepły front atmosferyczny, za którym z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, z przejaśnieniami w godzinach porannych. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 grudnia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie duże, potem rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i nadal będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (31 grudnia 2019) będziemy pod wpływem tego samego niżu znad Rosji, jednak po południu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym z północnego zachodu napływać zacznie chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie. Do południa zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu wzrost zachmurzenia do całkowitego, aż do wystąpienia opadów deszczu marznącego powodującego gołoledź oraz następujących po nich opadów śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj