Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Rok 2020 przywitamy przy 2°C, mżawce i porywistym wietrze. Czwartek suchy i nieco chłodniejszy

W nowy rok wejdziemy przy dodatniej temperaturze, mżawce i porywistym wietrze. Ciśnienie znów dosyć wysokie. W nowy rok wejdziemy przy dodatniej temperaturze, mżawce i porywistym wietrze. Ciśnienie znów dosyć wysokie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Epizod zimowy, rozpoczęty 27 grudnia, dobiegnie końca jeszcze w 2019 roku, w sylwestrowe popołudnie. Odwilż zapoczątkuje przejście frontu atmosferycznego, z synoptycznego punktu widzenia chłodnego, w rzeczywistości jednak przy ziemi nadejdzie po nim ocieplenie dzięki zmianie kierunku wiatru na zachodni i północno-zachodni. Jeśli planujemy spędzić sylwestrowy wieczór na zewnątrz, to nie przydadzą nam się grube rękawice i kurtki, gdyż nie będzie mroźno, możemy zabrać jednak ze sobą parasol chroniący przed deszczem oraz czapkę dla ochrony przed porywistym wiatrem. W momencie, gdy witać będziemy 2020 rok, temperatura wynosić będzie 2°C, wystąpią opady mżawki oraz północno-zachodni wiatr w porywach osiągający 55 km/h. Pierwszy dzień roku także z dodatnią temperaturą. Noc ze środy na czwartek chłodniejsza, z przymrozkiem, w dzień zaś więcej słońca. Ostrej zimy nie widać nawet w prognozach średnioterminowych.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (31 grudnia 2019/1 stycznia 2020) znajdować się będziemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (1 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Czech przemieści się do wieczora nad Bałkany. Z północnego zachodu wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (1/2 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (2 stycznia 2020) pozostaniemy, podobnie zresztą jak i cała Europa Środkowa w tym Polska, pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj