Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend z przeróżnymi opadami. Najpierw marznący deszcz, potem śnieg i krupa śnieżna

Akurat na weekend dostaniemy się pod wpływ niżu. Będzie padać deszcz, a potem śnieg i krupa śnieżna. Akurat na weekend dostaniemy się pod wpływ niżu. Będzie padać deszcz, a potem śnieg i krupa śnieżna. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Cyrkulacja zachodnia, która od początku meteorologicznej zimy ulega tylko chwilowym zaburzeniom, na razie nie planuje słabnąć, a wręcz przeciwnie - do końca prognoz średnioterminowych, obejmujących okres do końca I dekady stycznia, kompletnie nie widać czegokolwiek, co mogłoby w niedalekiej przyszłości przerwać jej panowanie. Bardzo rozległy niż panuje na północnych krańcach kontynentu, a stabilny wyż na południowym zachodzie i południu Europy. My jesteśmy dokładnie pomiędzy tymi układami i choć w ostatnich dniach mamy wysokie ciśnienie, to czasem zdarza się, że sięgają nas chmury wspomnianego niżu, a wskazania barometrów wówczas mocniej wahają się. Taki też zapowiada się pierwszy weekend stycznia. Piątek ma być jeszcze zdecydowanie wyżowy, ale w sobotę od zachodu przypłyną chmury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. W niedzielę napłynie chwiejna masa powietrza, w ciągu dnia przejaśnienia przeplatać się będą z krótkotrwałymi opadami śniegu i krupy śnieżnej, na niebie dużo chmur kłębiastych. Drogi będą śliskie.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (2/3 stycznia 2020) będziemy pod wpływem wyżu znad Węgier. Z zachodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (3 stycznia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Węgier. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu, który znad Morza Norweskiego przemieści się nad Szwecję. Nad ranem od zachodu nasunie się front okluzji chłodnej. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Początkowo zachmurzenie umiarkowane, potem jednak szybko wzrośnie do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (4 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, przemieszczający się znad Szwecji nad Rosję, wraz z frontem zokludowanym. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem, przejściowo deszcz marznący, powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 stycznia 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Z północy napłynie chłodne i chwiejne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność zmienna, od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (5 stycznia 2020) będziemy w tylnej części rozległego niżu, rozciągającego się południkowo przez całą Europę Wschodnią. Z północy napływać będzie chłodne i niestabilne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i wciąż będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

1 komentarz

  • Stop antychrystowi w krosnie

    Kc -dlaczeg usuneliscie wpis dotyczący odśnieżania okrzei tylko do rezydencji Stalina. Czy na temat odśnieżania w miescie jest wprowadzona przez was cenzura. Mieszkancy maja prawo wiedziec gdzie jest ośnieżone a gdzie nie.

    Zgłoś nadużycie Stop antychrystowi w krosnie sobota, 04, styczeń 2020 18:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj