Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę przejaśnienia, w czwartek marznący deszcz i dokuczliwy wiatr. Na ogół słaby mróz

W środku tygodnia powiat krośnieński będzie jednym z najchłodniejszych miejsc w Polsce. W czwartek opady marznące. W środku tygodnia powiat krośnieński będzie jednym z najchłodniejszych miejsc w Polsce. W czwartek opady marznące. Fot. PixaBay

Wpływ wyżu utrzyma się do środy włącznie, następnego dnia nad ranem nasunie się ciepły front atmosferyczny niżu znad Morza Barentsa. W środku tygodnia, wypadającym jak zawsze w czwartek, cały kraj znajdzie się w ciepłym wycinku niżu wtórnego przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Danię. Około kilometr nad naszymi głowami temperatura będzie o kilka stopni wyższa przy ziemi, a jako że spodziewamy się mżawki i deszczu, to musimy uważać na gołoledź, bo temperatura tuż przy ziemi nie zdoła u nas wzrosnąć powyżej 0°C. Wiatr wzmoże się do porywistego w zasadzie już w środę po południu. To właśnie ten zimny, wiejący od chłodnego Beskidu Niskiego południowy wiatr sprawi, że powiat krośnieński w czwartek będzie jedynym - poza szczytowymi partiami gór - mroźnym miejscem w Polsce.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (7/8 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Utrzyma się nad naszą częścią kraju napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w godzinach wieczornych. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (8 stycznia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Bałkanów, w przetransformowanym, starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (8/9 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Barentsa, a od północnego zachodu nasuwać się zacznie ciepły front atmosferyczny. Nad ranem napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady marznącego deszczu i marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (9 stycznia 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Danii. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady marznącego deszczu i marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj