Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W poniedziałek najwyższe ciśnienie od 14 lat! Będzie około 0°C, przejaśni się we wtorek

W poniedziałek wieczorem zanotujemy najwyższe ciśnienie od 14 lat. Na początku tygodnia zachmurzenie będzie duże. W poniedziałek wieczorem zanotujemy najwyższe ciśnienie od 14 lat. Na początku tygodnia zachmurzenie będzie duże. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Anglię przemieścił się potężny wyż z ciśnieniem przekraczającym 1050 hPa w centrum. Są to wartości nieczęsto spotykane w tym rejonie Europy. Wystarczy wspomnieć, że najwyższe ciśnienie znormalizowane zanotowane na obszarze Wielkiej Brytanii to 1053,6 hPa w Aberdeen z końcówki stycznia 1902 roku. Wspomniany antycyklon rozbudowuje się klinem na południowy wschód, na początku tygodnia pod jego wpływ dostanie się również Polska. Wysokie ciśnienie często kojarzy nam się z silnym mrozem, lecz akurat ten antycyklon nie pochodzi z Syberii - jest to ciepły Wyż Azorski, który zawędrował sobie daleko na północny wschód. W poniedziałek wejdziemy z temperaturą nieznacznie powyżej 0°C, dominować będzie zachmurzenie duże. Wieczorem zanotujemy najwyższe ciśnienie od stycznia 2006 roku. We wtorek wskazania barometrów już zaczną spadać. Śnieżnej i mroźnej zimy wciąż nie widać.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 stycznia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji, w strefie rozmywającego się i odchodzącego na wschód frontu chłodnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1039 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ silnego wyżu znad Wysp Brytyjskich, sięgającego klinem Europy Środkowo-Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1045 hPa i do wieczora jeszcze wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 stycznia 2020) będziemy w zasięgu tego samego, silnego wyżu, który przemieści się jednak nad Bałkany. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, nad ranem większe przejaśnienia. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1047 hPa i zacznie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (21 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Z zachodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1041 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj