Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa: rano słońce, a po południu mokry śnieg. W czwartek sucho, do 2°C, wieczór mroźny

W środę po południu opady mokrego śniegu. W czwartek sucho, po południu do 2°C, wieczór zaś będzie mroźny. W środę po południu opady mokrego śniegu. W czwartek sucho, po południu do 2°C, wieczór zaś będzie mroźny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po poniedziałku z bardzo wysokim ciśnieniem, w wielu miejscach kraju najwyższym od pamiętnej mroźnej III dekady stycznia 2006 roku, we wtorek od samego początku doby notujemy jego ciągły spadek. Potrwa on do wczesnego popołudnia w środę, do momentu nasunięcia się chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Rosji. Za jego sprawą środowe popołudnie zapowiada się nieprzyjemnie, z opadami mokrego śniegu i temperaturą około 1°C. W czwartek dostaniemy się pod wpływ wyżu, który rozbuduje się nad Sudetami, a wieczorem będzie już nad Rumunią. Zobaczymy trochę słońca, ale w chłodnym powietrzu temperatura maksymalna nie zdoła przekroczyć 2°C. Wieczór pogodny i mroźny, z kiepską jakością powietrza, która poprawi się w piątek.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (21/22 stycznia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłego i suchego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, przez całą noc będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (22 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji, a północy na południe przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny. W pierwszej połowie dnia będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, po południu napływać zacznie również powietrze polarno-morskie, ale wilgotniejsze, z północnego zachodu. Rano zachmurzenie małe, jednak z upływem dnia szybko wzrośnie najpierw do dużego, a następnie do całkowitego. Po południu opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, początkowo będzie spadać, potem będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (22/23 stycznia 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, wieczorem opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (23 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Sudetów przemieszczać się będzie przez wschodnie Czechy, Słowację i Węgry, wieczorem docierając nad Rumunię. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem i wieczorem małe. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, wieczorem skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, wieczorem pogarszające się do niekorzystnych.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj