Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W piątek słonecznie, do 1°C, okresami dokuczliwy wiatr. Weekend również bez opadów

Śniegu w tegorocznym styczniu nie będzie już na pewno... Ostatni weekend ferii przyniesie tylko przymrozki. Śniegu w tegorocznym styczniu nie będzie już na pewno... Ostatni weekend ferii przyniesie tylko przymrozki. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż błyskawicznie przemyka nad Rumunię, po stałym wzroście wskazań barometrów, notowanym od środowego wieczora do czwartkowego poranka, od godzin przedpołudniowych ciśnienie spada. Jest to związane nie tylko z oddalaniem się antycyklonu od naszego kraju, który w ostatnich dniach tygodnia będzie nad Turcją, ale także z napływem coraz cieplejszego powietrza. W piątek ponownie dotrze do nas powietrze suche, w którym próżno spodziewać się opadów. W najbliższych dniach można za to oczekiwać większej dobowej amplitudy temperatur - przymrozków w nocy i rano oraz temperatur dodatnich w godzinach popołudniowych. Ostatni, trzeci weekend ferii, nie przyniesie więc zimowej aury. Podobnie jak i koniec stycznia, który zapowiada się ciepło i deszczowo.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (23/24 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Rumunii do rana zdąży przemieścić się nad Turcję. Z zachodu napływać zacznie coraz cieplejsze i suchsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C, wystąpi wieczorem. Wiatr w pierwszej połowie nocy słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, przez całą noc będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (24 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Turcji. Z zachodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, do wieczora jeszcze spadnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (24/25 stycznia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Wciąż utrzymywać się będzie napływ ciepłego i suchego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (25 stycznia 2020) pozostaniemy na skraju wyżu tego samego, stabilnego wyżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, pod wieczór pogarszające się do niekorzystnych.

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 stycznia 2020) sytuacja baryczna nadal nie ulegnie istotnej zmianie. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (26 stycznia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Turcji. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj