Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pierwszy weekend lutego ciepły, okresami opady deszczu. Na termometrach nawet 7°C

Początek lutego przyniesie aurę kojarzoną z listopadem. Będzie jednak ciepło - nawet do 7°C. Początek lutego przyniesie aurę kojarzoną z listopadem. Będzie jednak ciepło - nawet do 7°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Styczeń, podobnie jak i grudzień rozpoczynający meteorologiczną zimę, minął nam przy zdecydowanej dominacji cyrkulacji zachodniej i napływie mas powietrza o rodowodzie atlantyckim. Jesteśmy pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia z wieloma ośrodkami wtórnymi, robi się jeszcze cieplej niż w okresie oddziaływania wyżu, ale za to częściej niż wówczas pada. Pierwszy weekend lutego zapowiada się dosyć wilgotny - nad naszymi głowami będzie sporo chmur, czasami deszczowych. Ciepłe zapowiadają się i dni i noce, maksymalnie na termometrach nawet 7°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami - szczególnie w niedzielę - porywisty.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (30/31 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Norweskiego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, przez całą noc będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (31 stycznia 2020) pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Norweskiego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsze, jednocześnie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, początkowo deszczu ze śniegiem, rano o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowy skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (31 stycznia 2020/1 lutego 2020) znajdować się będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, nad ranem skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (1 lutego 2020) pozostaniemy, tak jak i reszta kraju, w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 lutego 2020) pogodę kształtować będzie rozległy i aktywny niż znad Skandynawii, nad ranem od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (2 lutego 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Finlandii. Napływać będzie wilgotna masa powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj