Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia pochmurny i deszczowy. Wciąż spore wahania ciśnienia, maksymalnie 7°C

Początek tygodnia pochmurny, często będzie padać. We wtorek wieczorem początek krótkiego ochłodzenia. Początek tygodnia pochmurny, często będzie padać. We wtorek wieczorem początek krótkiego ochłodzenia. Fot. PixaBay

Rozpoczął się ostatni miesiąc meteorologicznej zimy. Słońce w lutym świeci już coraz wyżej i mocniej, a średnia temperatura na półkuli północnej wzrasta. Dotychczas mieliśmy wyłącznie epizodziki zimowe, żaden z nich nie trwał dłużej niż kilka dni i nie przyniósł ani siarczystego mrozu, ani dużej ilości śniegu. Podobnie wygląda to w prognozach na najbliższy tydzień, którego środek przyniesie ochłodzenie, może nawet na krótko zabielą nam się krajobrazy. Przedtem jednak ciepło i nieprzyjemnie - poniedziałek i wtorek jawią się w prognozach jako pochmurne i deszczowe. Ciśnienie wciąż niskie i wahające się, typowe dla cyrkulacji zachodniej cyklonicznej, kształtowanej przez rozległy Niż Islandzki i jego ośrodki wtórne.

REKLAMA



W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 lutego 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Morza Białego wraz z pofalowanym frontem atmosferycznym, na którym utworzy się płytki, lecz aktywny niż wtórny, przemieszczający się znad Niemiec przez Polskę nad Ukrainę. Z zachodu napływać będzie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, nad ranem okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, przez większość nocy będzie szybko spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 lutego 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji i wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia znad Ukrainy, w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, późnym popołudniem słabnący, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Szwecję. Nad ranem nasunie się zokludowany front atmosferyczny z nim związany. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem zacznie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (4 lutego 2020) pogodę kształtować będzie niż, który przemieści się nad Bałtyk, wraz z frontem okluzji chłodnej. Z północnego zachodu napływać zacznie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, pod wieczór deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C, wystąpi rano. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj