Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend przyniesie mroźne noce i bardzo dużo słońca. Od niedzieli uwaga na silny wiatr!

Drugi weekend lutego bardzo słoneczny. W niedzielę, zwłaszcza u schyłku dnia, silny i porywisty wiatr. Drugi weekend lutego bardzo słoneczny. W niedzielę, zwłaszcza u schyłku dnia, silny i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po bardzo pochmurnej i mokrej nocy z czwartku na piątek front atmosferyczny odsunie się na południowy zachód, za nim spłynie z północy - po raz drugi w tym tygodniu - powietrze arktyczne i rozbuduje się pogodny wyż. Przypłacimy to sporym mrozem w piątku na sobotę, szczególnie na południu powiatu, gdzie świeżego śniegu mamy najwięcej, w związku z czym nocne wychłodzenie przy słabym wietrze będzie najsilniejsze tej zimy. Ujemna tempertura utrzymywać się będzie także przez większość dnia, za wyjątkiem wczesnych popołudni. Ma być nader pogodnie jak na luty, aż do niedzieli, kiedy to znów przypomni o sobie Niż Islandzki, wyjątkowo głęboki i aktywny w ostatnim czasie. U schyłku tygodnia zatem duży spadek ciśnienia i wzmagający się do niebezpiecznych prędkości południowy wiatr. Baczmy na ostrzeżenia meteorologiczne, nie lekceważąc sił natury.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (6/7 lutego 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z chłodnym frontem atmosferycznym, o północy rozciągającym się na obszarze Polski od Zatoki Gdańskiej Warmii przez Mazowsze po Lubelszczyznę, z czasem przemieszczającym się na południowy zachód. Pozostaniemy w chłodnej i bardzo wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu i śniegu z deszczem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, wystąpi wczesnym wieczorem. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, nad ranem zacznie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (7 lutego 2020) początkowo pozostaniemy jeszcze w strefie chłodnego frontu atmosferycznego odsuwającego się na południowy zachód i związanego z niżem znad Rosji, jednak potem zacznie rozbudowywać się wyż przemieszczający się znad Bałtyku Południowo-Wschodniego nad Ziemię Łódzką. Z północy napływać zacznie coraz chłodniejsze powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe, jedynie rano - w strefie wspomnianego wyżej frontu - początkowo duże i wówczas możliwe jeszcze zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność wcześnie rano umiarkowana, potem szybko poprawi się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 lutego 2020) będziemy pod wpływem wyżu, który przemieści się znad środkowej Polski, przez Słowację, nad Węgry. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, ale nad ranem zacznie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (8 lutego 2020) pogodę wciąż kształtować będzie ten sam wyż, którego centrum przemieści się jednak dalej na południowy wschód, nad Rumunię. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, przed południem przejdą w korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 lutego 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który odsunie się nad południowo-wschodnie krańce Europy, znad Rumunii przemieszczając się nad Turcję. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 lutego 2020) zaczniemy dostawać się, podobnie jak i pozostała część kraju, pod wpływ bardzo głębokiego, rozległego i aktywnego niżu, przemieszczającego się znad północnego Atlantyku nad Morze Norweskie. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, wzmagający się wieczorem do dość silnego i silnego, o średniej prędkości osiągającej 40 km/h, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie coraz szybciej spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj