Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia z bardzo dynamiczną pogodą. Będzie porywiście wiać i przelotnie padać

Na początku tygodnia będziemy pod wpływem głębokiego niżu. Uważajmy na silny i porywisty wiatr! Na początku tygodnia będziemy pod wpływem głębokiego niżu. Uważajmy na silny i porywisty wiatr! Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rozległy i przede wszystkim głęboki niż, z centrum aktualnie znajdującym się nad Morzem Norweskim, zyskuje coraz większy wpływ na pogodę w Polsce. Ostatni dzień tygodnia jest słoneczny i suchy, ale barometry notują coraz szybszy spadek ciśnienia. Wzmaga się również południowy wiatr, który wieczorem zacznie być niebezpieczny. Najgroźniej będzie w centralnej i południowej części powiatu, gdzie prędkość wiatru w porywach w poniedziałek nad ranem przekroczą 100 km/h. Początek poniedziałkowego dnia także bardzo wietrzny, w dodatku za sprawą najpierw linii zbieżności, a potem frontu atmosferycznego, zacznie przelotnie padać - głównie deszcz, tylko rano przejściowo deszcz ze śniegiem. Po przejściu frontu chłodnego, po południu i wieczorem, wiatr zdecydowanie osłabnie, ale we wtorek przez kraj przewędruje na wschód kolejna zatoka niżowa z linią zbieżności, w osi której porywy już zachodniego wiatru osiągną 70 km/h i przelotnie popada deszcz ze śniegiem.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 lutego 2020) pogodę kształtować będzie głęboki niż znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Wieczorem bezchmurnie, jednak w drugiej połowie nocy zachmurzenie zacznie szybko wzrastać, aż do dużego nad ranem. O świcie wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr dość silny, wzmagający się z upływem nocy do silnego i bardzo silnego, o średniej prędkości dochodzącej do 50 km/h, porywisty, w porywach do 90 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie szybko spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (10 lutego 2020) będziemy pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Rano z zachodu na wschód przemieści się związana z nim linia zbieżności, a po południu chłodny front atmosferyczny. Napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, rano przejściowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr początkowo silny i porywisty, o średniej prędkości osiągającej 40 km/h, w porywach do 85 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1001 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie spadać, potem zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 lutego 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi rozpogodzeniami w środku nocy, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, nad ranem skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa, wieczorem będzie wzrastać, nad ranem zacznie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (11 lutego 2020) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego niżu, który przemieści się nad Skandynawię, a z zachodu na wschód kraju przemieści się zatoka niżowa wraz ze związaną z nią linią zbieżności, która dotrze do nas wczesnym popołudniem. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, wczesnym popołudniem przejściowo wzmagający się do dość silnego, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy skręcający na zachodni. Widzialność zmienna - od umiarkowanej w opadach przelotnych, do bardzo dobrej przy przejaśnieniach. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 999 hPa, początkowo będzie się wahać, potem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj