Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poniedziałek ciepły i wietrzny, temperatura wzrośnie do 10°C. Wtorek będzie już spokojny

Początek tygodnia ciepły i wietrzny. W poniedziałek po południu wiatr zacznie słabnąć. Początek tygodnia ciepły i wietrzny. W poniedziałek po południu wiatr zacznie słabnąć. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znów dostaliśmy się pod wpływ głębokiego niżu, znów mocno wieje. Wraz z tym wiatrem niesione jest, między innymi do Polski, powietrze zwrotnikowe napływające z południowego zachodu. Jego adwekcję odczujemy zwłaszcza w poniedziałek, kiedy to temperatura osiągnie nawet 10°C, przy czym zaznaczyć trzeba, że wcale nie będziemy najcieplejszym obszarem w kraju. Wiatr, początkowo bardzo silny, od poniedziałkowego popołudnia zacznie słabnąć. Noc poprzedzająca wtorek ze słabym deszczem związanym z frontem chłodnym, który wprowadzi powietrze polarno-morskie, nieznacznie chłodniejsze.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 lutego 2020) pogodę kształtować będzie głęboki niż przemieszczający się znad północnego Atlantyku nad Morze Norweskie. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości dochodzącej do 45 km/h, porywisty, w porywach do 80 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (17 lutego 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr początkowo silny i porywisty, o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach osiągający 80 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 lutego 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, którego centrum przemieści się jednak nad Morze Barentsa. Od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym z zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (18 lutego 2020) rozbuduje się nad nami klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj