Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środku tygodnia będzie chłodniej, słabo popada deszcz. W czwartek niespełna 5°C

W środku tygodnia chłodniej. Środowy poranek słoneczny, potem pochmurno i słabe opady deszczu. W środku tygodnia chłodniej. Środowy poranek słoneczny, potem pochmurno i słabe opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do 10°C wzrosła temperatura w powiecie krośnieńskim w poniedziałek, a były miejsca w kraju, w których zanotowano nawet 18°C i to w środku nocy - na przykład na krańcach zachodnich Polski. Powietrze zwrotnikowe, odpowiedzialne za tak znaczne odstępstwa od normy wieloletniej, zostało już wywiane z naszego kraju. Za frontem chłodnym rozbudował się słaby klin wyżowy, którego wpływ w środę zacznie słabnąć, a wieczorem nasunie się już front okluzji kolejnego niżu. Na froncie tym znów pokropi deszcz, a po jego przejściu ochłodzi się. W czwartek w najcieplejszym momencie doby niespełna 5°C, wieczorem chwyci nawet niewielki przymrozek. Cóż, nie możemy zapominać, że mamy luty.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (18/19 lutego 2020) pogodę kształtować będzie słabnący klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, nad ranem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (19 lutego 2020) dostawać się zaczniemy pod wpływ niżu znad Skandynawii, a od zachodu nasuwać się zacznie front okluzji chłodnej. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Rano zachmurzenie małe, jednak już przed południem zacznie stopniowo wzrastać, aż do dużego pod wieczór. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, około południa przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 lutego 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii, a z zachodu na wschód przemieści się front zokludowany. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (20 lutego 2020) będziemy w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję, dopiero późnym popołudniem rozbuduje się nad nami wyż znad Bałkanów. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi rozpogodzeniami późnym popołudniem i wieczorem. Rano zanikające słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, pod wieczór skręcający na wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie jeszcze powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj