Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend deszczowy, ze spadającym ciśnieniem. W niedzielę pogoda będzie najgorsza

Pod koniec tygodnia znów dostaniemy się pod wpływ aktywnego niżu. Będzie pochmurno i deszczowo. Pod koniec tygodnia znów dostaniemy się pod wpływ aktywnego niżu. Będzie pochmurno i deszczowo. Fot. PixaBay

Dziewięćdziesiąt hektopaskali osiąga gradient baryczny między centrum Niżu Islandzkiego (948 hPa) a najwyższym ciśnieniem notowanym w Wyżu Azorskim (1038 hPa). Cyrkulacja zachodnia od początku zimy miała się dobrze, ale to właśnie w lutym osiągnęła swoje najwyższe parametry. Wysokie wartości indeksu NAO kojarzą nam się z dość szybko zmieniającą się aurą oraz dużymi wahaniami ciśnienia, i tak też dzieje się ostatnio. Również weekend przyniesie podobny typ pogody. Piątek będzie pochmurny i mokry, z opadami deszczu ze śniegiem, a w drugiej połowie doby także ze znacznym wzrostem wskazań barometrów. W sobotę opadów mniej. Niedziela zaś bardzo mokra, deszczowa i w całości pochmurna, u schyłku doby znów zacznie porywiście wiać. Ciśnienie będzie szybko spadać.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (20/21 lutego 2020) znajdziemy się pod wpływem słabnącego wyżu znad Bałkanów. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, nad ranem szybko wzrastające aż do dużego. W pierwszej połowie nocy silne zamglenia, a lokalnie nawet krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, które nad ranem wszędzie będą szybko zanikać. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (21 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego, a około południa przemieści się związany z nim front zokludowany. Będziemy w polarno-morskich masach powietrza, początkowo w przetransformowanej i bardzo wilgotnej, potem w chłodniejszej i suchszej. Zachmurzenie duże i całkowite, dopiero późnym popołudniem i wieczorem możliwe przejaśnienia. Opady śniegu z deszczem, w południe o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność zmienna - od słabej w strefie frontu atmosferycznego, do dobrej w drugiej połowie dnia. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 lutego 2020) rozbuduje się nad nami klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni stopniowo skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, wieczorem będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (22 lutego 2020) pogodę kształtować będzie słabnący klin Wyżu Azorskiego. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr początkowo słaby, z upływem dnia wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu obejmującego północny Atlantyk i całą Europę Północną. Od zachodu nasunie się pofalowany front atmosferyczny. Będziemy w wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 lutego 2020) będziemy pod wpływem aktywnego i pogłębiającego się niżu, przemieszczającego się znad Anglii przez Morze Północne i Niemcy, wieczorem wkraczając nad Polskę. Znajdziemy się w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego z nim związanego, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj