KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa pochmurna z deszczem, w czwartek opadów mniej. Wiatr zdecydowanie słabszy

W połowie tygodnia niskie ciśnienie. Okresami popada i odczujemy senność - szczególnie w środę. W połowie tygodnia niskie ciśnienie. Okresami popada i odczujemy senność - szczególnie w środę. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Cyrkulacja zachodnia nieco słabnie. To dobra wiadomość, gdyż wygląda na to, że najgroźniejsze wichury tego półrocza chłodnego w końcu mamy za sobą - luty okazał się bardzo niespokojnym miesiącem pod tym względem. Spadek prędkości strefowego przepływu mas powietrza nie oznacza jednak jego zaniku, a więc okresowe opady i zmiany temperatur wciąż będą występować. W środę możemy odczuwać senność ze względu na pochmurną, okresami deszczową pogodę i niskie ciśnienie. W czwartek aura również niżowa, lecz już charakterystyczna dla chłodnej masy powietrza - z opadami przelotnymi, ale i przejaśnieniami. Wskazania barometrów będą nieco wyższe, a termometrów niższe.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (25/26 lutego 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Morze Bałtyckie. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, jedynie wieczorem umiarkowany, zmienny z przewagą południowego. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 999 hPa, będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (26 lutego 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Bałtyku Centralnego, ale od zachodu zacznie nasuwać się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 994 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 lutego 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, a z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 997 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (27 lutego 2020) będziemy w tylnej części niżu znad Bałtyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa i nadal będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne początkowo niekorzystne, potem obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?