KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend znów z przewagą chmur, najwyżej 8°C. Nie unikniemy przelotnych opadów

Weekend chłodny i wilgotny, z opadami przelotnymi. W sobotę najwyżej 8°C, w niedzielę jeszcze zimniej. Weekend chłodny i wilgotny, z opadami przelotnymi. W sobotę najwyżej 8°C, w niedzielę jeszcze zimniej. Źródło: Ventusky

Front atmosferyczny, który zepsuł nam środową aurę, wyszedł na Ukrainę i nie wywiera już żadnego wpływu na pogodę w Polsce. Pozostajemy jednak w objęciach rozległego niżu, aczkolwiek czwartek udowadnia nam, że i w takim układzie barycznym znaleźć można pogodne obszary. Ciśnienie jednak znowu spada, a jest to związane z nasuwaniem się kolejnego wtórnego ośrodka niżowego, który przyniesie nam sporo chmur w następnych dniach. Okresami popada, ale zdecydowanie słabiej niż w środę i na ogół przelotnie. Chłodno, w sobotę zanotujemy 8°C i będzie to najwyższa temperatura w ten weekend. Ocieplenie w przyszłym tygodniu, ale wraz z nim nadejdą kolejne opady deszczu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (5/6 marca 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Niemiec. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Wieczorem bezchmurnie, nad ranem natomiast zachmurzenie zacznie szybko wzrastać aż do całkowitego w godzinach porannych. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (6 marca 2020) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Niemiec nad zachodnią Polskę, w strefie oddziaływania frontu zokludowanego. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1000 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (6/7 marca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad zachodniej Polski nad Pomorze, w strefie frontu okluzji. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (7 marca 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, którego centrum przemieści się znad północnej Polski nad Litwę, wraz z frontem okluzji. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 marca 2020) będziemy w tylnej części niżu przemieszczającego się znad Litwy nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (8 marca 2020) będziemy w tylnej części wypełniającego się niżu znad Rosji, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego napływającego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?