KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend słoneczny, ale napłynie arktyczne powietrze. W niedzielę przymrozek do -6°C!

Weekend z powietrzem arktycznym i wysokim ciśnieniem. Niedziela bezchmurna i słoneczna, ale początek doby mroźny. Weekend z powietrzem arktycznym i wysokim ciśnieniem. Niedziela bezchmurna i słoneczna, ale początek doby mroźny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po nadzwyczaj ciepłym środku tygodnia na obszarze południowej i południowo-wschodniej Polski niebawem nie będzie śladu. Weekend zapowiada się zaskakująco zimno, gdyż z północy dotrze powietrze arktyczne, które jeszcze w poniedziałek płynęło nad biegunem północnym. Dobra wiadomość jest taka, że pogodę ukształtuje pogodny wyż, dzięki któremu niedziela będzie wręcz bezchmurna, co zagwarantuje nam maksymalne możliwe o tej porze roku usłonecznienie, wynoszące już 11 godzin i 40 minut. Sobotni wieczór, a także pierwsze dziesięć godzin ostatniej doby tygodnia, z mrozem. Po południu rzecz jasna trochę cieplej.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (12/13 marca 2020) pogodę kształtować będzie niż, który znad Zatoki Fińskiej przemieści się nad Rosję. Wieczorem przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (13 marca 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, jedynie rano i późnym popołudniem słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (13/14 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia przemieszczającego się znad Bałtyku przez Litwę nad Białoruś. Nad ranem nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, nad ranem stopniowo wzrastające do dużego. Lokalnie słaby przelotny deszcz i krupa śnieżna. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, nad ranem w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (14 marca 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napłynie bardzo chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Słabe przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni skręcający na północny. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 marca 2020) nad całym krajem rozbuduje się wyż, który będzie przemieszczał się znad Kotliny Kłodzkiej nad Rzeszowszczyznę. Napływać będzie bardzo chłodne i suche powietrze arktyczne. Wieczorem zachmurzenie małe, nad ranem bezchmurnie. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (15 marca 2020) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad południowo-wschodniej Polski nad Ukrainę. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej i suchej masie powietrza arktycznego. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?