KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia sucho i ciepło, do 16°C. Nocami powietrze będzie zanieczyszczone

Środek tygodnia przyniesie nam póki co ostatnie dni z wysokimi temperaturami. Jeszcze nie będzie padać. Środek tygodnia przyniesie nam póki co ostatnie dni z wysokimi temperaturami. Jeszcze nie będzie padać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Zanim u schyłku tygodnia cyrkulacja zachodnia ulegnie największemu od wielu tygodni zaburzeniu, przed nami jeszcze kilka ciepłych dni. Wiatr zdecydowanie osłabnie, a to przy stabilnej wyżowej pogodzie i braku napływu świeżego powietrza skutkować będzie znacznym jego zanieczyszczeniem, szczególnie wieczorami oraz w godzinach nocnych. Jeszcze bez opadów, popołudniami nawet 16°C. Noce i poranki oczywiście chłodniejsze, ale bez przymrozków - nawet przygruntowych. Dość kuriozalne jest to, że spore ochłodzenie rozpocznie się... wraz z końcem kalendarzowej zimy i jednocześnie nastaniem wiosny.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (17/18 marca 2020) pogodę kształtować będzie wyż, który przemieści się znad Francji nad Alpy. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (18 marca 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który zacznie słabnąć i przemieści się nad Rumunię. Nadal będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne rano i pod wieczór obojętne, w środku dnia korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (18/19 marca 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rumunii, w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (19 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji, będziemy w jego wycinku ciepłym. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?