Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W niedzielę po południu spadnie śnieg i zrobi się biało. Początek tygodnia również chłodny

Poniedziałkowy poranek z pokrywą śnieżną. Początek tygodnia chłodny, z zimnym i porywistym wiatrem. Poniedziałkowy poranek z pokrywą śnieżną. Początek tygodnia chłodny, z zimnym i porywistym wiatrem. Fot. PixaBay

Niby rozpoczęliśmy wiosnę, a tu jakby zaczęła się zima. Po nadzwyczaj ciepłych ostatnich tygodniach w sobotę spłynęło powietrze z bieguna północnego i radykalnie ochłodziło się. Na Wybrzeżu ciśnienie przekracza 1040 hPa, u nas jest o około dziesięć hektopaskali niższe. Taki gradient baryczny w zupełności wystarcza do tego, aby oprócz chłodu dokuczał nam też porywisty wiatr, jeszcze obniżający temperaturę odczuwalną względem i tak niskiej rzeczywistej. W niedzielę w drugiej połowie doby wystąpią też opady śniegu i krupy śnieżnej. Będą przelotne, ale częste, i potrwają do poniedziałku rano. Ostatni wieczór starego tygodnia i pierwszy poranek nowego z pokrywą śnieżną, będzie więc biało. Noce mroźne, a po południu nie więcej niż 2°C.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 marca 2020) znajdziemy się na skraju niżu znad Morza Czarnego. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (23 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Litwy. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 marca 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Litwy. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie chłodne i suche powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1036 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (24 marca 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Litwy. Utrzyma się napływ chłodnego i suchego powietrza arktycznego z północnego wschodu. Zachmurzenie małe, pod wieczór bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj