Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa wciąż chłodna, trochę cieplej od czwartku. Sucho, słonecznie, ze wschodnim wiatrem

Wyż ze wschodu kierować będzie suche powietrze kontynentalne. Środek tygodnia suchy i nieco cieplejszy. Wyż ze wschodu kierować będzie suche powietrze kontynentalne. Środek tygodnia suchy i nieco cieplejszy. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jesteśmy już po równonocy wiosennej, słońce świeci coraz wyżej i mocniej, weszliśmy w ten okres roku, w którym powietrze przebywając dłużej nad lądem ogrzewa się, a nie ochładza. Pozostajemy w obszarze chłodu, ale z dnia na dzień coraz łagodniejszego, powietrze arktyczne transformuje się w polarno-kontynentalne, koniec tygodnia zapowiada się wyraźnie cieplejszy. Wcześniej, czyli w środę i czwartek, nie zabraknie słońca, wciąż ma być sucho, a umiarkowany i porywisty wiatr z nami pozostanie, lecz "odkręci" już całkiem na wschodni. Wysokie w ostatnich dniach ciśnienie zacznie powoli spadać, jednak jego wartości nadal mieścić się będą w widełkach charakterystycznych dla obszaru wyżowego.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (24/25 marca 2020) pogodę kształtować będzie wyż, który przemieści się znad Litwy nad Białoruś. Utrzyma się jeszcze napływ chłodnego i suchego powietrza arktycznego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (25 marca 2020) znajdziemy się pod wpływem wyżu znad Białorusi. Z północnego wschodu napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe, rano bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (25/26 marca 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Białorusi, w powietrzu arktycznym starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (26 marca 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Białorusi, który dopiero wieczorem przemieści się nad Rosję. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj