Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Noce z mrozem i smogiem, dni słoneczne i suche. Prognoza pogody na początek kwietnia

W środku tygodnia ciśnienie będzie spadać. Znajdziemy się jednak na skraju pogodnego klina wyżowego. W środku tygodnia ciśnienie będzie spadać. Znajdziemy się jednak na skraju pogodnego klina wyżowego. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

We wtorek wieczorem zostaniemy odcięci od napływu powietrza arktycznego, co oznacza, że na horyzoncie już widać ocieplenie. Nastąpi ono stopniowo, tak więc pierwsze noce nowego miesiąca jeszcze z przymrozkami. Słaby wiatr, inwersja temperatury występująca od zachodu do wschodu słońca, a przede wszystkim nasze piece przyczynią się do tego, że powietrze od wieczora do rana będzie mocno zanieczyszczone. Ciśnienie zacznie spadać, ale utrzymamy się na skraju suchego i pogodnego wyżu. Mimo solidnych przymrozków popołudnia zdecydowanie cieplejsze, w środę spodziewamy się maksymalnie 7°C, a w czwartek już 11°C. Od przedpołudnia do popołudnia jakość powietrza o wiele lepsza.

REKLAMA



W nocy z wtorku na środę (31 marca 2020/1 kwietnia 2020) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad północnego Atlantyku. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe, nad ranem przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, nad ranem umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (1 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie słabnący klin wyżu znad północnego Atlantyku, rozciągający się przez Wielką Brytanię, Morze Północne, Belgię, Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię. Napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (1/2 kwietnia 2020) będziemy na skraju wyżu znad Rumunii. Z zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie małe, potem bezchmurnie. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (2 kwietnia 2020) utrzymamy się jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Rumunii. Z zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, wciąż będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj