KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia bezchmurny, powietrze będzie bardzo suche. We wtorek prawie 20°C

Przyszły tydzień słoneczny, ciepły i bardzo suchy. W poniedziałek do 16°C, a we wtorek już prawie 20°C. Przyszły tydzień słoneczny, ciepły i bardzo suchy. W poniedziałek do 16°C, a we wtorek już prawie 20°C. Źródło: Ventusky

Wyż, który kształtuje pogodę w Polsce od piątku wieczór, w niedzielę nad ranem dotarł nad Białostocczyznę, zaś w godzinach kolejnych przemieści się najpierw nad Białoruś, a następnie nad Ukrainę, pozostając tam przez dobrych kilka dni. Kontynentalne powietrze, krążące w jego obszarze, z dnia na dzień będzie nagrzewać się i osuszać pod coraz mocniejszym kwietniowym słońcem. Bardzo niska wilgotność to fatalna wiadomość dla rolników, bowiem wody od dawna brakuje, a bieżąca sytuacja synoptyczna jeszcze te niedobory zwiększy. Dla nas aura na zewnątrz będzie kusząca, ale wykażmy się silną wolą i nie opuszczajmy domów bez potrzeby. Urokami wiosny możemy delektować się także we własnym ogrodzie, na balkonie, a nawet w oknie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Pozostaniemy w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (6 kwietnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Będziemy, tak jak i cała Europa Środkowa, w coraz cieplejszym i bardzo suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, jedynie rano i pod wieczór słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 kwietnia 2020) pozostaniemy w zasięgu silnego i wciąż umacniającego się wyżu znad Ukrainy. Utrzyma się napływ ciepłego i bardzo suchego powietrza polarno-kontynentalnego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (7 kwietnia 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Będziemy w coraz cieplejszej i bardzo suchej polarno-kontynentalnej masie powietrza. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?