KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Do Wielkanocy ani kropli deszczu. Świąteczna niedziela słoneczna i ciepła, nawet do 19°C

Od piątku do niedzieli pogodę kształtować będzie suchy wyż. Tylko odrobinę chłodniej niż ostatnio, w Wielkanoc do 19°C. Od piątku do niedzieli pogodę kształtować będzie suchy wyż. Tylko odrobinę chłodniej niż ostatnio, w Wielkanoc do 19°C. Fot. PixaBay

W czwartek przed zachodem Słońca, po spadku ciśnienia trwającym niemal półtorej doby, wskazania barometrów znów będą coraz wyższe. W nocy przejdzie nad nami chłodny front atmosferyczny, który wykaże mizerną aktywność ze względu na zalegające przed nim niezwykle suche powietrze, zatem nie ma co liczyć na opady deszczu. W piątek nad Polską rozbuduje się kolejny wyż. Wymiana mas powietrza objawi się wyłącznie trochę niższymi temperaturami, w piątek zanotujemy najwyżej 13°C, a nie tak jak w ostatnich dniach, gdy popołudniami było 21°C w cieniu. Nie będzie też bezchmurnie, a pojawi się troszkę niegroźnych chmur. Rolnicy z coraz większym niepokojem spoglądają w niebo wyczekując deszczu, być może doczekają się w Poniedziałek Wielkanocny. Na szczegóły przyjdzie czas.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (9/10 kwietnia 2020) dostaniemy się na krótko pod wpływ niżu znad Rosji, a wieczorem z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się mało aktywny i w dodatku stale rozmywający się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w środku nocy przejściowo duże. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, przez całą noc będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (10 kwietnia 2020) nad Polską rozbuduje się wyż znad Morza Północnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 kwietnia 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieści się nad Niemcy. Pozostaniemy w chłodnej i suchej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W sobotę w ciągu dnia (11 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, który przemieści się nad Polskę. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 kwietnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Europę Wschodnią, nad ranem wychodząc na Ukrainę. Wciąż będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, nad ranem zacznie spadać.

W Wielkanoc w ciągu dnia (12 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?