Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Od piątku chłodniej, ale nie aż tak, jak we wtorek i środę. W nadchodzący weekend do 14°C

Pod koniec tygodnia znów trochę chłodniej. Napłynie suche powietrze, nie będzie padać. Pod koniec tygodnia znów trochę chłodniej. Napłynie suche powietrze, nie będzie padać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nie każdy niżowy dzień musi być brzydki, o czym przekonuje się w czwartek południowa połowa naszego kraju. Ta część Polski znajduje się w ciepłym wycinku niżu, gdzie chmur w piętrze niskim i średnim - w przeciwieństwie do środy - nie ma w ogóle, pojawiają się tylko w piętrze wysokim Cirrusy i gęstsze od nich Cirrostratusy, które sprawiają, że niebu wyraźnie bliżej jest do koloru "mlecznego", niż do błękitnego. Dzień dzisiejszy jest na razie ostatnim, w którym temperatura przekroczyła 20°C, na następny taki trochę poczekamy. Niestety podobnie jak i na deszcz, tak bardzo potrzebny o tej porze roku. W nadchodzący weekend popołudniami najwyżej 14°C. Noce i poranki chłodnawe, ale póki co bez przymrozków.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (16/17 kwietnia 2020) pozostaniemy jeszcze w ciepłym wycinku niżu znad Rosji, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego napływającego z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (17 kwietnia 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z północy na południe powoli przemieści się rozmywający się chłodny front atmosferyczny, za którym napływać zacznie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (17/18 kwietnia 2020) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie małe, potem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, przez całą noc będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (18 kwietnia 2020) będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie ten sam wyż znad Morza Norweskiego. Nadal napływać będzie chłodna i sucha masa powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (19 kwietnia 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego, w chłodnej i suchej masie powietrza polarno-morskiego napływającego z północy. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj