Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia słoneczny, nie ma szans na deszcz. Rano około 0°C, a po południu do 12°C

Początek tygodnia chłodny i suchy, poranki z przymrozkami. Sporo słońca, na niebie trochę chmur kłębiastych. Początek tygodnia chłodny i suchy, poranki z przymrozkami. Sporo słońca, na niebie trochę chmur kłębiastych. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż przemieszcza się znad Morza Norweskiego nad Półwysep Skandynawski, niebawem wejdzie nad Norwegię, lecz wciąż kierować będzie do Europy Środkowej - w tym również do Polski - chłodne powietrze płynące znad Morza Barentsa przez Finlandię, Zatokę Fińską i kraje bałtyckie. W całym naszym kraju ciśnienie znormalizowane przewyższa już 1020 hPa, a w poniedziałek pod wieczór na Pomorzu przekroczy 1030 hPa. Zmieniła się cyrkulacja, lecz niepokojąca w okresie wiosennym susza i tak coraz mocniej daje się we znaki. Temperatura punktu rosy całodobowo jest ujemna, od południa do zachodu słońca wilgotność względna spada wyraźnie poniżej 30%. Taka sytuacja synoptyczna nie daje żadnych nadziei na deszcz. Początek tygodnia z chłodnymi porankami, możliwe będą nawet niewielkie przymrozki. Popołudnia oczywiście wyraźnie cieplejsze, z temperaturą maksymalną około 12°C.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Norwegii. Z północy napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 kwietnia 2020) znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Norwegii. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 kwietnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Norwegii. Pozostaniemy w chłodnej i suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego, napływającego z północnego wschodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (21 kwietnia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie i pogodę kształtować będzie wyż znad Norwegii. Wciąż napływać będzie chłodne i suche polarno-kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj