Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W piątek 20°C, a w niedzielę najwyżej 13°C. W sobotę natomiast przelotne deszcze

Po ciepłym piątku weekend będzie nieco chłodniejszy. W sobotę przelotne opady deszczu. Po ciepłym piątku weekend będzie nieco chłodniejszy. W sobotę przelotne opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Czwartek jest na razie ostatnim wyżowym dniem, ciśnienie spada - licząc od dzisiejszego południa do godziny 18:00 w piątek odnotujemy spadek wskazań barometrów o 17 hektopaskali w 30 godzin, a szczególnie w ciepłej połowie roku jest to duża i szybka zmiana, świadcząca o sporych przetasowaniach w atmosferze. Jutrzejsza doba będzie najcieplejszą w tym tygodniu, po południu spodziewajmy się nawet 20°C. Weekend przyniesie kilkustopniowe ochłodzenie. Co istotne, w sobotę wystąpią przelotne opady deszczu. Będzie to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale po jedenastu zupełnie bezdeszczowych dobach z rzędu i taka wiadomość może być pocieszająca.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (23/24 kwietnia 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (24 kwietnia 2020) dostaniemy się pod wpływ głębokiego i rozległego niżu znad Morza Barentsa z ośrodkiem wtórnym nad Rosją. Pozostaniemy jeszcze w suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, pod koniec dnia pogarszające się do niekorzystnych.

W nocy z piątku na sobotę (24/25 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji, a od północnego zachodu nasunie się linia zbieżności. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Nad ranem przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (25 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Za frontem tym napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra, w opadach przelotnych okresami umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 kwietnia 2020) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (26 kwietnia 2020) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj