Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poczujemy przedsmak lata. Początek tygodnia słoneczny i suchy, we wtorek będzie 21°C

Będzie coraz cieplej. Początek tygodnia słoneczny i suchy, napłynie powietrze z południa. Będzie coraz cieplej. Początek tygodnia słoneczny i suchy, napłynie powietrze z południa. Fot. PixaBay

W polu ciśnienia doszło do istotnych zmian, po wyżu panującym do czwartku nie ma nawet śladu. Dostaliśmy się pod wpływ rozległego układu niskiego ciśnienia i w najbliższych dniach będziemy po jego ciepłej stronie. We wtorek do Polski dotrze powietrze zwrotnikowe, które dziś jeszcze płynie nad Morzem Śródziemnym. Na zachodzie kraju i na Śląsku zrobi się wręcz gorąco - tam lokalnie nawet 26°C. U nas natomiast najcieplejszym dniem tegorocznego kwietnia będzie środa. Poczujemy przedsmak lata, gdyż bardzo ciepłe będą nie tylko dni, ale również noce. W poniedziałek po południu spodziewać się możemy 18°C, dobę później już 21°C. Oba te dni słoneczne i suche, potem jest nadzieja na wiosenne deszcze.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 kwietnia 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (27 kwietnia 2020) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 kwietnia 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Francji nad Niemcy. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (28 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Niemiec. Z południa napływać będzie coraz cieplejsze powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj