Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W połowie tygodnia przelotne deszcze. W środę parno, po południu 23°C, możliwa burza

Koniec kwietnia z napływem wilgotnej i chwiejnej masy powietrza. Będzie przelotnie padać, lokalnie zagrzmi. Koniec kwietnia z napływem wilgotnej i chwiejnej masy powietrza. Będzie przelotnie padać, lokalnie zagrzmi. Fot. Pexels

Od zeszłotygodniowego piątku pogodę kształtuje niż, mamy więc niskie ciśnienie i tak pozostanie do majówki włącznie. Napływa coraz cieplejsze powietrze z południa i jest ono znacznie bardziej wilgotne, niż to, które krążyło nad Europą Środkową jeszcze tydzień temu. W najbliższych dniach przy braku czynników pogodowych hamujących konwekcję tworzyć się będą chmury kłębiaste i kłębiasto-deszczowe, możliwe będą deszcze o charakterze przelotnym, w środę miejscami wystąpią też burze. Opady te dadzą trochę ulgi wszystkim zatroskanym z powodu suszy, po raz pierwszy w tym roku zrobi się parno.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (28/29 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż rozciągający się od północnego Atlantyku po zachodnią Rosję z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Czech nad zachodnią Polskę. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (29 kwietnia 2020) pozostaniemy w zasięgu niżu, który przemieści się z zachodu nad krańce wschodnie naszego kraju. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra, w trakcie opadów przelotnych i burzy przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (29/30 kwietnia 2020) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem wtórnym na Ukrainie, a od zachodu nasunie się pofalowany chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napłynie nieco chłodniejsze, ale też wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia (30 kwietnia 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w wilgotnej i chwiejnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj