Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Majówka przyniesie przelotne deszcze, burze, ale też przejaśnienia. Nie więcej niż 19°C

Majówka z napływem wilgotnej i chwiejnej masy powietrza. Wystąpią przelotne deszcze i burze. Majówka z napływem wilgotnej i chwiejnej masy powietrza. Wystąpią przelotne deszcze i burze. Fot. PixaBay

Sytuacja baryczna uległa zmianie, po kwietniu z dominacją bardzo suchych mas powietrza początek maja zapowiada się zgoła odmiennie. W środowy wieczór powietrze zwrotnikowe opuściło nasz kraj, ale za frontem chłodnym napłynęło chłodniejsze, lecz wcale nie mniej wilgotne od niego polarno-morskie. Od sześciu dni notujemy niskie ciśnienie, gdyż pogodę kształtuje rozległy niż z wieloma ośrodkami wtórnymi i frontami atmosferycznymi. Te będą przechodziły przez nasz kraj także w nadchodzący długi weekend. Przy braku inwersji osiadania i dostatecznej ilości pary wodnej w atmosferze możemy być pewni opadów przelotnych, a w wielu miejscach kraju, także i u nas, możliwe są burze. Zrobi się chłodniej, ale nie zimno - nocami co najmniej siedem, a w środku dnia kilkanaście stopni Celsjusza.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (30 kwietnia 2020/1 maja 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Morza Północnego wraz z ośrodkiem wtórnym, który przemieści się znad Dolnej Austrii, przez Morawy, rano docierając nad Śląsk Opolski. Z południowego zachodu nasunie się mało aktywny ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie małe, w trakcie nocy od zachodu będzie jednak stopniowo wzrastać - najpierw do umiarkowanego, a nad ranem do dużego. Miejscami silne zamglenia ograniczające widzialność do 2000 metrów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, miejscami słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, nad ranem natomiast zacznie spadać.

W piątek w ciągu dnia (1 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Śląska Opolskiego nad Warmię. Od południowego zachodu nasunie się kolejny front atmosferyczny z nim związany, tym razem aktywniejszy, chłodny. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu również. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w opadach deszczu przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (1/2 maja 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się znad Warmii nad zachodnią Litwę, a wieczorem zaznaczy się jeszcze odchodzący na wschód chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, nad ranem większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (2 maja 2020) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Skandynawii z frontem okluzji przemieszczającym się z zachodu na wschód kraju. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (2/3 maja 2020) będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od Morza Norweskiego i Skandynawii, przez Europę Środkową, aż po wschodnie krańce Morza Śródziemnego. Z zachodu napływać będzie wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W niedzielę w ciągu dnia (3 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Szwecji nad Morze Bałtyckie. Z zachodu napływać będzie wilgotne i chwiejne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj