Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa nieprzyjemna, będzie zimno, wietrznie i deszczowo. Poprawa pogody od czwartku

W środę zimno, deszczowo i wietrznie. Od czwartku coraz więcej słońca i coraz cieplej. W środę zimno, deszczowo i wietrznie. Od czwartku coraz więcej słońca i coraz cieplej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Chłodny front atmosferyczny już przeszedł, lecz cyrkulacja cykloniczna utrzyma się także w środę, co więcej - front okluzji da nam bardziej w kość, niż ten dzisiejszy. Jako że niż nad Białorusią nadal pogłębia się, a wyż nad Morzem Północnym jest stabilny, to zwiększa się gradient ciśnienia nad naszym krajem, na skutek czego jutro wiatr wzmoże się, będzie dość silny, w porywach do 60 km/h. Do tego niebo szczelnie przykryją grube ciemne chmury, z których spadnie deszcz - to akurat cieszy. Przez cały dzień notować będziemy tylko kilka stopni Celsjusza, w najcieplejszym momencie doby 9°C. W czwartek sięgnie nas wyż i pogoda stopniowo zacznie się poprawiać. Wiatr jeszcze porywisty, ale nie aż tak, jak dzień wcześniej. Po południu około 15°C. Koniec tygodnia zapowiada się ciepły.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (5/6 maja 2020) pozostaniemy w zasięgu aktywnego niżu znad Białorusi. Nad ranem od północnego wschodu nasuwać się zacznie związany z nim front zokludowany. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Wieczorem zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy jednak zacznie wzrastać - najpierw do umiarkowanego, a nad ranem do dużego i całkowitego. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, nad ranem wzmoże się do umiarkowanego i porywistego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (6 maja 2020) wciąż pogodę kształtować będzie aktywny niż znad Białorusi, który po południu wyjdzie nad Rosję. Z północnego wschodu na południowy zachód, powoli, przemieszczać się będzie aktywny front zokludowany. Pozostaniemy w powietrzu pochodzenia arktycznego starego, w cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, początkowo zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (6/7 maja 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, przetransformowane powietrze arktyczne. Wieczorem zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu, z upływem nocy od północnego zachodu liczne przejaśnienia i rozpogodzenia, nawet do zachmurzenia małego oraz zanik opadów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (7 maja 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Morza Północnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, pod wieczór słabnący. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj