Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend będzie bardzo przyjemny. Sporo słońca, sucho, w niedzielę po południu 23°C

Drugi weekend maja będzie bardzo przyjemny i ciepły. W niedzielę po południu zanotujemy 23°C. Drugi weekend maja będzie bardzo przyjemny i ciepły. W niedzielę po południu zanotujemy 23°C. Fot. PixaBay

Naprawdę trudno o gorszą pogodę w maju niż tę, którą widzieliśmy za oknami w środę. Jako ciekawostkę oraz przypomnienie można podać fakt, że niemal dokładnie taka sama aura panowała choćby na dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia! Lejący się z nieba deszcz, po bardzo suchym kwietniu, nie zmartwił nas - wręcz przeciwnie, ale już niekoniecznie życzyliśmy sobie, by towarzyszyły mu jednocześnie tak niska temperatura i zimny porywisty wiatr - to w końcu druga połowa wiosny. Weekend, o wiele ładniejszy i cieplejszy, przypomni nam, że idziemy w stronę lata, a nie zimy. Parasole można zostawić w domach bez obaw przed zmoknięciem. W sobotę po południu przewidujemy 21°C, w niedzielę jeszcze cieplej, choć wiatr w ciepłym wycinku niżu wyraźnie wzmoże się względem dnia poprzedniego.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (7/8 maja 2020) pogodę kształtować będzie wyż, który wieczorem znajdzie się nad Sudetami Zachodnimi, a do rana zdąży przemieścić się nad Węgry. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (8 maja 2020) będziemy pod wpływem wyżu, który znad Węgier przemieści się nad Morze Czarne. Z zachodu napływać zacznie coraz cieplejsze i suchsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, przed południem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (8/9 maja 2020) będziemy w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, nad ranem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (9 maja 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 maja 2020) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę (10 maja 2020) dostaniemy się, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływ niżu znad Skandynawii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj