KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek gorący, a wtorek zimny. Nadchodzą duże wahania temperatury i ciśnienia

W poniedziałek nawet 26°C, słonecznie i wietrznie. We wtorek gwałtowne ochłodzenie i opady deszczu. W poniedziałek nawet 26°C, słonecznie i wietrznie. We wtorek gwałtowne ochłodzenie i opady deszczu. Fot. PixaBay

Choć mamy już drugą połowę wiosny, to kontrast termiczny między strefą podzwrotnikową i Arktyką ciągle jest bardzo duży. Rzadko jednak zdarza się, by dzienna temperatura maksymalna spadała o 16°C względem dnia poprzedniego, a z czymś takim będziemy mieć do czynienia we wtorek. W poniedziałek pierwszy raz w tym roku zrobi się gorąco, w ciepłym wycinku niżu wystąpi porywisty wiatr fenowy wiejący z południa, a temperatura wzrośnie do 26°C. Nad ranem następnego dnia nasunie się aktywny chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu, zmianą kierunku wiatru o 140° i nadzwyczaj szybkim spadkiem temperatury. Po południu w drugi dzień tygodnia zaledwie 10°C. Wiatr porywisty, ale już północno-zachodni. Ciśnienie, po poniedziałkowym spadku, zacznie szybko wzrastać.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 maja 2020) będziemy w ciepłym wycinku głębokiego i aktywnego niżu przemieszczającego się znad Bałtyku Północnego nad Finlandię. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (11 maja 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Finlandii. Z południowego zachodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa, nadal będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 maja 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który wyjdzie na Morze Barentsa. Nad ranem od zachodu nasunie się aktywny chłodny front atmosferyczny z nim związany. Pozostaniemy w powietrzu zwrotnikowym, dopiero rano napływać zacznie znacznie chłodniejsze od niego powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy od zachodu szybko wzrastające do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, nad ranem dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 996 hPa, przez większość nocy będzie powoli spadać, dopiero nad ranem zacznie szybko wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (12 maja 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Morza Barentsa. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Pod wieczór wiatr szybko osłabnie do słabego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?