Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Piątek zimny, pochmurny i deszczowy. Weekend przyniesie poprawę pogody, w niedzielę 20°C

W piątek znów opady deszczu. Weekend z rozbudową wału wysokiego ciśnienia, będzie sucho i cieplej. W piątek znów opady deszczu. Weekend z rozbudową wału wysokiego ciśnienia, będzie sucho i cieplej. W piątek znów opady deszczu. Weekend z rozbudową wału wysokiego ciśnienia, będzie sucho i cieplej. W piątek znów opady deszczu. Weekend z rozbudową wału wysokiego ciśnienia, będzie sucho i cieplej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front polarny i znaczny kontrast termiczny jest na południe od Polski, ale wcale nie daleko od naszego kraju. Niże tworzące się na nim sięgają więc jego południowej części, a ciśnienie waha się. Ledwo przemknął jeden ośrodek wtórny z opadami deszczu, a już zbliża się kolejny i da o sobie znać w piątek. Piętnasty dzień maja tym samym zapowiada się nieciekawie - nie tylko mokro, ale też pochmurno i chłodno. Na koniec tygodnia rozbuduje się rozległy wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Atlantyku przez zachodnią i środkową Europę, który sięgnie aż po Morze Czarne. Prędkość napływu z zachodu osłabnie, powietrze stawać się będzie z dnia na dzień cieplejsze - w niedzielę po południu możemy liczyć nawet na 20°C. Opady zanikną, będzie też zdecydowanie więcej słonecznych godzin.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (14/15 maja 2020) rozbuduje się na krótko słaby klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże. Silne zamglenia, a miejscami nawet mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność słaba i umiarkowana, w lokalnych mgłach przejściowo bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (15 maja 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Serbii nad Rumunię i związanego z nim frontu zokludowanego. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana, w intensywnych opadach deszczu okresami słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, do wczesnego popołudnia będzie spadać, potem będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 maja 2020) początkowo będziemy jeszcze pod wpływem niżu znad Rumunii i związanego z nim frontu okluzji, potem natomiast od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, nad ranem możliwe przejaśnienia. Wieczorem zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie szybko wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (16 maja 2020) pogodę kształtować będzie rozległy wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Atlantyku, przez Europę Środkową, Karpaty, sięgający aż po Morze Czarne. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 maja 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 maja 2020) pozostaniemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku przez Europę Środkową po Morze Czarne. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj