Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pozostaniemy pod wpływem niżu. W środku tygodnia przelotne deszcze i najwyżej 17°C

Pozostajemy pod wpływem niżu. W środku tygodnia chłodno, z opadami przelotnymi i burzami. Pozostajemy pod wpływem niżu. W środku tygodnia chłodno, z opadami przelotnymi i burzami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

We wtorek już w całym kraju notujemy ciśnienie znormalizowane przekraczające 1025 hPa, a tymczasem wciąż pozostajemy pod wpływem niżu. Jest on tak uporczywy, gdyż towarzyszy mu stromy pionowy gradient temperatury, co wpływa na destabilizację napływającej do nas masy powietrza, a w konsekwencji w ciągu dnia licznie tworzą się przelotne deszcze i burze. Tak też będzie w środku tygodnia, pozostaną z nami również niskie jak na końcówkę maja temperatury. Spodziewamy się maksymalnie 17°C, nocami rzecz jasna jeszcze chłodniej.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (26/27 maja 2020) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu rozciągającego się południkowo przez Europę Wschodnią. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia (27 maja 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad wschodniej części kontynentu. Utrzyma się napływ chłodnego, wilgotnego i niestabilnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (27/28 maja 2020) pozostaniemy na skraju rozległego niżu rozciągającego się od Morza Barentsa przez Europę Wschodnią aż po Grecję. Z północy napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, lokalnie początkowo duże. Wieczorem możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (28 maja 2020) pogodę nadal kształtować będzie zatoka rozległego niżu znad Europy Wschodniej wraz z frontem okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj