KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jaka większość maja, taki też jego koniec. Najbliższy weekend bardzo chłodny i deszczowy

Uporczywy niż nie odpuści przed końcem maja. Najbliższy weekend z bardzo kiepską pogodą. Uporczywy niż nie odpuści przed końcem maja. Najbliższy weekend z bardzo kiepską pogodą. Fot. PixaBay

To drugi z rzędu - po zeszłorocznym - chłodny maj, z temperaturami poniżej normy wieloletniej. Jest to fakt godny odnotowania, gdyż w dzisiejszych czasach coraz trudniej o podobną statystykę. Rok temu po kiepskim maju nadszedł rekordowo upalny czerwiec, ale jak wyglądać będzie najbliższy miesiąc, tego oczywiście nie wiemy. Póki co przed nami weekend, którym pożegnamy nie tylko piąty miesiąc roku, ale również meteorologiczną wiosnę. Pogoda niestety będzie fatalna, nie ma sensu planować wypoczynku na świeżym powietrzu. Weekend przyniesie pochmurną, chłodną i deszczową aurę - jeszcze gorszą od tej, która panowała w pierwszej połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (28/29 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Ukrainy. Będziemy w cyrkulacji północnej cyklonicznej, w obszarze napływu chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie duże, nad ranem całkowite. Lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (29 maja 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (29/30 maja 2020) wpływ na pogodę wciąż będzie miał niż znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami słaby deszcz. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (30 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Ukrainy. Od północnego wschodu nasuwać się zacznie strefa związanego z nim frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (30/31 maja 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Ukrainy, a z północnego wschodu na południowy zachód, bardzo powoli, przemieszczać się będzie związany z nim front zokludowany. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (31 maja 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Ukrainy i związanego z nim frontu okluzji. Z północy napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?