Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na początku tygodnia pogoda w kratkę i najwyżej 16°C. Większe ocieplenie od czwartku

Pierwsze dni czerwca jeszcze chłodne. Na początku tygodnia najwyżej kilkanaście stopni i przelotne deszcze. Pierwsze dni czerwca jeszcze chłodne. Na początku tygodnia najwyżej kilkanaście stopni i przelotne deszcze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W cyrkulacji północnej cyklonicznej pozostaniemy do środy, zatem przed nami trzy doby z niskimi jak na czerwiec temperaturami. Ustąpią jednak opady ciągłe, które zepsuły nam ostatni weekend maja przynosząc nie tylko mokrą, ale też chłodną aurę. Po zachodniej stronie niżu wciąż występuje spory pionowy gradient temperatury, tak więc deszcze przelotne nie ustąpią, lecz w przeciwieństwie do ostatnich dni będą się już przeplatać z przejaśnieniami. Przy wietrze z kierunków północnych i nasłonecznieniu dalekim od największego możliwego o tej porze roku spodziewajmy się najwyżej kilkunastu stopni. Noce i poranki jeszcze ze spadkami poniżej 10°C. Wyczekiwane ocieplenie nadejdzie w czwartek.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (31 maja 2020/1 czerwca 2020) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu znad Europy Wschodniej z ośrodkiem wtórnym nad Ukrainą, w strefie frontu zokludowanego przemieszczającego się na południowy zachód, który dopiero nad ranem opuści Polskę. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, wieczorem zanikające słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność wieczorem umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (1 czerwca 2020) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, rano będzie wzrastać, potem będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 czerwca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z północy. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (2 czerwca 2020) pozostaniemy na zachodnim skraju rozległego niżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj