KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa jeszcze chłodna, w czwartek wyczekiwane ocieplenie. Temperatura wzrośnie do 21°C

W połowie tygodnia napływać zacznie cieplejsze powietrze. Ciśnienie nadal będzie spadać. W połowie tygodnia napływać zacznie cieplejsze powietrze. Ciśnienie nadal będzie spadać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami jeszcze środa z cyrkulacją północną, która znużyła nas chłodem, utrzymując się przez większość maja i pierwsze dni czerwca. Upalne powietrze zwrotnikowe pozostaje zepchnięte daleko na południe i płynie nad Afryką, ale wystarczy zmiana kierunku napływu na południowo-zachodni, aby ociepliło się choć trochę. W czwartek po południu temperatura nareszcie przekroczy 20°C, osiągając lokalnie 21°C. Ciśnienie będzie spadać.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (2/3 czerwca 2020) będziemy w cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej, pod wpływem niżu znad Ukrainy. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (3 czerwca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie, pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Ukrainy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 czerwca 2020) będziemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Środkowej, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (4 czerwca 2020) będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego przeważającą część Europy, z ośrodkiem wtórnym nad Niemcami. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?