KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie ciepło i parno, ale nadal bez upałów. W najbliższych dniach trochę słońca, trochę burz

Najbliższe dni będą ciepłe i parne. Uważajmy na lokalne burze. Najbliższe dni będą ciepłe i parne. Uważajmy na lokalne burze. Fot. PixaBay

Rok temu notowaliśmy niespotykanie gorący czerwiec, a wraz z nastaniem drugiej dekady tamtego miesiąca Krosno nawiedziła fala upałów. Dziś, dokładnie 366 dni później, choć jest ciepło i parno, to do 30°C trochę nam brakuje. Po dwóch spokojnych dniach znów musimy uważać na tworzące się w chwiejnej masie powietrza chmury burzowe. Takie same będą najbliższe dni. Mimo występujących burz znajdzie się także czas na słońce. Noce i poranki, szczególnie w miejscach dotkniętych opadami, z gorszą widzialnością – wystąpią zamglenia, a nawet lokalne mgły.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (11/12 czerwca 2020) znajdować się będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Czarnego. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Nad ranem silne zamglenia, a lokalnie nawet mgły ograniczające widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (12 czerwca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w ciepłej, wilgotnej i niestabilnej masie powietrza zwrotnikowego, napływającego z południowego wschodu. Rano zachmurzenie całkowite, potem duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 czerwca 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Czarnego. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami małe. Nad ranem silne zamglenia, a lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (13 czerwca 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Czarnego, a z północnego wschodu na południowy zachód przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Utrzyma się jeszcze napływ gorącego i wilgotnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 czerwca 2020) dostaniemy się na skraj wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu napływać zacznie nieco chłodniejsze powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (14 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Finlandii. Z północnego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?