KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia będzie mokro, wrócą też burze. Czwartek trochę cieplejszy niż środa

W środę na ogół pochmurno i mokro, będzie padać deszcz. W czwartek wysoce prawdopodobne burze. W środę na ogół pochmurno i mokro, będzie padać deszcz. W czwartek wysoce prawdopodobne burze. Fot. PixaBay

Choć jest to dosyć kuriozalne, to uporczywy niż, z którym de facto zmagamy się od maja, wciąż jest w Europie. Aktualnie znajduje się nad Bałkanami, a front ciepły jego ośrodka wkracza nad wschodnią Polskę. Z upływem czasu, bardzo powoli, będzie przemieszczał się na zachód. W środę pod sam koniec doby dotrze nad centralną część naszego kraju, w czwartek natomiast zajmie obszar od Pomorza po Dolny Śląsk. Do nas za to znów napływać zacznie niestabilne i wilgotne powietrze o umiarkowanej jak na najdłuższe dni w roku temperaturze. Trzeba się więc liczyć z powrotem burz, najliczniejszych od godzin południowych do wczesnych godzin wieczornych, ale lokalnie występujących nawet nocami. Gorący i suchy okres, już związany z wyżem, rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (16/17 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Bałkanów, a ze wschodu na zachód powoli przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Ze wschodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (17 czerwca 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 czerwca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Utrzyma się napływ bardzo wilgotnego, ale i ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Lokalnie możliwa także mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (18 czerwca 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Bałkanów. Wciąż napływać będzie ciepłe, wilgotne powietrze polarno-morskie o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Rano zachmurzenie całkowite, potem duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?