Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Koniec tygodnia gorący i parny. Lokalnie zanotujemy 27°C, będzie trochę słońca, trochę burz

Od piątku do niedzieli gorąco, parno i burzowo. Słońca jednak z pewnością też będzie z nami. Od piątku do niedzieli gorąco, parno i burzowo. Słońca jednak z pewnością też będzie z nami. Fot. PixaBay

Niż, który we wtorek znajdował się nad Polską, w połowie tygodnia zawędrował nad Dolną Austrię, a w najbliższym czasie przemieści się na północny zachód - nad Niemcy, po czym zostanie "połknięty" przez znacznie potężniejszy Niż Islandzki. Dostaniemy się pod jego wpływ niebawem, weekend zapoczątkuje naturalny okres synoptyczny z cyrkulacją zachodnią. Powietrze o rodowodzie atlantyckim dotrze jednak dopiero wraz z początkiem nowego tygodnia, więc najbliższy weekend zapowiada się gorący, parny, okresami burzowy. Niektóre burze mogą być gwałtowne, z porywistym wiatrem i gradem. Mimo to czas na słońce też z pewnością się znajdzie.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (25/26 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Austrii nad Czechy. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (26 czerwca 2020) pozostaniemy w zasięgu niżu przemieszczającego się znad północno-zachodnich Czech nad Rudawy. Napływać będzie gorące i wilgotne powietrze pochodzania zwrotnikowego z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w obszarze występowania opadów przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, przez większą część dnia będzie spadać, późnym popołudniem zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (26/27 czerwca 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr początkowo słaby, nad ranem umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (27 czerwca 2020) znajdziemy się w zatoce rozległego niżu znad północnego Atlantyku, a po południu od zachodu nasunie się związana z nią linia zbieżności. Wciąż napływać będzie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach w czasie burz do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, przez większą część dnia będzie powoli spadać, w drugiej jego połowie przewidywane wahania ciśnienia. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie wtórny ośrodek niskiego ciśnienia znad Bałtyku. Napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (28 czerwca 2020) wpływ na pogodę mieć będzie rozległy niż rozciągający się od północnego Atlantyku przez południową Skandynawię i Morze Bałtyckie aż po Rosję. Po południu od zachodu nasuwać się zacznie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr na ogół słaby, jednak w czasie burz gdzieniegdzie porywisty, w porywach lokalnie nawet do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, w gwałtownych burzach przejściowe spadki widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj