Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kolejny burzowy dzień z intensywnymi opadami deszczu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przez intensywnymi opadami deszczu z burzami. Lokalnie możliwe jest ponowne przekroczenie stanów ostrzegawczych i alarmowych na zlewniach Podkarpacia.

REKLAMANa Podkarpaciu prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie 60 l/mkw. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie ważne jest w sobotę, 27 czerwca od godziny 10:00 do końca doby. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Jak informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, w związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w zlewniach Wisłoki, Wisłoka i Sanu (również w zlewniach niekontrolowanych i zurbanizowanych) spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich oraz w tej strefie. Lokalnie możliwe jest ponowne przekroczenie stanów ostrzegawczych, a punktowo w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu stanów alarmowych.

Ostrzeżenie II stopnia ważne jest do niedzieli, 28 czerwca do godziny 8.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%.

(rdn)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj