KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek 28°C, popołudnie burzowe. Wtorek nareszcie słoneczny, spokojny i suchy

W poniedziałek gorąco i parno, po południu burzowo. We wtorek spokojnie i bardzo przyjemnie. W poniedziałek gorąco i parno, po południu burzowo. We wtorek spokojnie i bardzo przyjemnie. Źródło: Ventusky

W polu ciśnienia nad Europą doszło do gruntownych zmian, w wyniku których po długiej przerwie wróciła cyrkulacja zachodnia. Parne powietrze zwrotnikowe pozostanie u nas do poniedziałku, a następnego dnia napłynie zdecydowanie przyjemniejsze powietrze o rodowodzie atlantyckim, osuszone podczas przepływu nad lądami zachodniej części kontynentu, ustąpi więc doskwierająca duchota. Zanim to nastąpi, przed nami jeszcze przejście frontu chłodnego, na którym wystąpią burze. Gdzieniegdzie mogą towarzyszyć im intensywne opady deszczu trwające kilkadziesiąt minut i grad. Wtorek w końcu spokojny, ciepły i suchy. Na niebie dominować będzie słońce, co prawda pojawi się też trochę chmur kłębiastych Cumulus umiarkowanie rozbudowanych w pionie, ale nie musimy obawiać się deszczu, ani tym bardziej burz.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 czerwca 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Szkocji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (29 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który przemieści się nad Morze Północne. Po południu od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w gorącym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Rano zachmurzenie małe, z upływem godzin wzrastające do umiarkowanego, a po południu do dużego i całkowitego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne, z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra, w trakcie burz przejściowe pogorszenie widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, przez większość dnia będzie spadać, po południu będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 czerwca 2020) pozostaniemy jeszcze pod wpływem niżu znad Morza Północnego, wieczorem z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Za nim napływać zacznie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, potem od zachodu zanik opadów, a następnie większe rozpogodzenia, aż do zachmurzenia małego nad ranem. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (30 czerwca 2020) rozbuduje się nad nami słaby wyż znad Alp. Z zachodu napływać będzie suche powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?