KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia gorąco, na termometrach 28°C. Środa słoneczna, w czwartek przejdą burze

W połowie tygodnia będzie gorąco. Środa zapowiada się słoneczna, w czwartek natomiast wystąpią burze. W połowie tygodnia będzie gorąco. Środa zapowiada się słoneczna, w czwartek natomiast wystąpią burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Słaby wyż znad Alp z ciśnieniem 1016 hPa w centrum przemieszcza się na wschód-północny-wschód, niebawem przestanie mieć jakikolwiek wpływ na pogodę w naszym kraju. Władzę nad pogodą znów przejmie rozległy niż, znajdujący się nad Skandynawią, a z południowego zachodu napłynie gorące i wilgotne powietrze o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Tak więc o ile w środę jeszcze letnia sielanka, o tyle w czwartek znów wypiętrzą się burze, niektóre z nich będą gwałtowne. Gorąco, popołudniami na termometrach nawet 28°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30 czerwca 2020/1 lipca 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem lekko się wahać.

W środę w ciągu dnia (1 lipca 2020) również będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (1/2 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad południowej Szwecji. Z południowego zachodu napływać zacznie coraz cieplejsze powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (2 lipca 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Szwecji. Od zachodu nasuną się najpierw linia zbieżności, a następnie chłodny front atmosferyczny. Z południowego zachodu napływać będzie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra, w opadach deszczu i burzach spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?