Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend gorący i słoneczny, ze wschodnim wiatrem. Popołudniami będzie prawie 29°C

Weekend będzie gorący i na ogół słoneczny. Popołudniami niemal 29°C, wiatr przeważnie wschodni. Weekend będzie gorący i na ogół słoneczny. Popołudniami niemal 29°C, wiatr przeważnie wschodni. Fot. PixaBay

Po ponurej i wilgotnej środzie w czwartek nastąpiła rozbudowa wyżu, a wraz z nią zmiana pogody. Centrum antycyklonu znajduje się na północny wschód od naszego kraju, dokładniej na Litwie. Dominuje więc wiatr z kierunków wschodnich, jedynie nad ranem i rano jest on zmienny. Za jego sprawą do Polski napływa gorące, wilgotne, a co za tym idzie parne powietrze. Wpływ wyżu na ogół skutecznie ogranicza procesy konwekcyjne do tworzenia się niegroźnych chmur kłębiastych Cumulus. Weekend zapowiada się gorący i na ogół słoneczny.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (6/7 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Litwy. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra, nad ranem umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (7 sierpnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się na Łotwę. Ze wschodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 sierpnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Łotwy. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (8 sierpnia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ gorącego powietrza zwrotnikowego ze wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 sierpnia 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (9 sierpnia 2020) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj