Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Napływa powietrze ze wschodu. Weekend przeważnie słoneczny, najcieplej w niedzielę

W najbliższych dniach pozostaniemy pod wpływem wyżu. Utrzyma się napływ suchego powietrza ze wschodu. W najbliższych dniach pozostaniemy pod wpływem wyżu. Utrzyma się napływ suchego powietrza ze wschodu. Fot. PixaBay

Przez najbliższe dni wyż pozostanie nad Europą Wschodnią, a jego wpływ w przeważającej części Polski utrzyma się. Nie będzie to dotyczyć rejonów górskich, które dostaną się pod wpływ rozległego niżu znad Atlantyku. Do piątku utrzyma się napływ powietrza ze wschodu, potem kierunek adwekcji zacznie zmieniać się na południowo-wschodni, a temperatura wzrastać. Przyszły tydzień zapowiada się parny, wzrośnie szansa na deszcze i burze.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (13/14 sierpnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (14 sierpnia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Ze wschodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (14/15 sierpnia 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (15 sierpnia 2020) sytuacja baryczna pozostanie bez większych zmian. Utrzyma się napływ powietrza polarno-kontynentalnego ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 sierpnia 2020) wpływ na pogodę mieć będzie wyż znad Europy Wschodniej. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Wieczorem zachmurzenie małe, potem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, wieczorem nieznacznie wzrośnie, potem pozostanie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (16 sierpnia 2020) znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Z południowego wschodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj