Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa wilgotna, z opadami przelotnymi i burzami. Wyż rozbuduje się w czwartek

Środa jeszcze wilgotna, z opadami deszczu. W połowie tygodnia rozbuduje się wyż. Środa jeszcze wilgotna, z opadami deszczu. W połowie tygodnia rozbuduje się wyż. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front atmosferyczny jest nad naszym krajem, przemieszcza się jednak bardzo powoli i pozostanie w Polsce do środy włącznie. Jesteśmy w niestabilnej masie powietrza, w której tworzą się chmury kłębiasto-deszczowe z przelotnym deszczem, a lokalnie też obserwujemy wyładowania atmosferyczne. Dopiero w czwartek rozbuduje się gorący wyż, po zachodniej stronie którego w piątek napłynie masa powietrza o wysokiej temperaturze. Opady zaczną zanikać i słońce będzie z nami trochę dłużej niż na początku tygodnia.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (18/19 sierpnia 2020) będziemy w zatoce niżu znad Atlantyku, w strefie falującego frontu chłodnego. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia (19 sierpnia 2020) pozostaniemy w zatoce niżu znad Atlantyku, w strefie oddziaływania frontu chłodnego powoli przemieszczającego się na wschód. Utrzyma się jeszcze napływ wilgotnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południem 1009 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 sierpnia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie większym zmianom, a front atmosferyczny powoli zacznie odsuwać się na wschód Europy. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem możliwe zanikające przelotne deszcze. Temperatura minimalna od 15°C  do 16°C . Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (20 sierpnia 2020) sięgnie nas wyż rozbudowujący się nad Bałkanami. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj