Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

To już ostatnie tak gorące dni. W sobotę 29°C i słonecznie, w niedzielę załamanie pogody

iątek i sobota gorące, suche i słoneczne. W niedzielę chłodniej, dużo więcej chmur, wystąpią też opady deszczu. iątek i sobota gorące, suche i słoneczne. W niedzielę chłodniej, dużo więcej chmur, wystąpią też opady deszczu. Fot. PixaBay

Przed nami ostatnie tak gorące dni w tym roku. Natury nie oszukamy - słońce z dnia na dzień świeci coraz niżej, dając mniej ciepła, a meteorologiczne lato skończy się już za półtora tygodnia. W najbliższych dniach dotrze do nas jeszcze powietrze zwrotnikowe o wysokiej temperaturze. W piątek i sobotę spodziewamy się gorącej aury, z temperaturą maksymalną osiągającą nawet 29°C. W niedzielę przewędruje chłodny front atmosferyczny z deszczem i lokalnymi burzami, a w trakcie i po jego przejściu będzie już wyraźnie chłodniej.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (20/21 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, przez całą noc będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (21 sierpnia 2020) będziemy pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Z południowego zachodu napływać zacznie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność wcześnie rano umiarkowana, potem dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo korzystne, potem obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 sierpnia 2020) znajdziemy się po zachodniej stronie rozległego układu wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Bałkanów po Rosję. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (22 sierpnia 2020) od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego i ośrodka wtórnego znad Skandynawii. Znajdziemy się w jego wycinku ciepłym, w którym z południowego zachodu napływać będzie gorące zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 sierpnia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego i ośrodka wtórnego nad Szwecją, a od zachodu powoli zacznie nasuwać się chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe, nad ranem stopniowo wzrastające najpierw do umiarkowanego, a rano do dużego. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii i związany z nim chłodny front atmosferyczny, przemieszczający się z zachodu na wschód. Po południu napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu, niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj